8 راه ساده برای رفع متابولیسم و ​​سوزاندن کالری اضافیکارشناسان می گویند متابولیسم آهسته دلیلی است که افراد برای کاهش وزن بسیار دشوار هستند. انتخاب نامن، غذایی، کمبود مواد مغذی، خوردن غذاهای فرآوری شده، سبک زندگی کم تحرک، استرس مزمن و کم خوابی می تواند تاثیر زیادی بر متابولیسم داشته باشد. متابولیسم چیست؟ متابولیسم مک،سمی است که کا،ی های غذا را به شکل انرژی تبدیل می کند و همیشه در داخل بدن شما فعال است – حتی زم، که در حال استراحت، خواب یا به سادگی غیرفعال هستید. انرژی که بدن شما برای این عملکردهای اساسی استفاده می کند، میزان متابولیسم پایه نامیده می شود. به سرعتی که در زمان استراحت کا،ی می سوز،د، نرخ متابولیک در حالت استراحت (RMR) نامیده می شود. فعالیت‌های روزانه، سبک زندگی، غذایی که می‌خوریم، رژیم‌های غذایی نامن، و حتی میزان استرسی که تجربه می‌کنیم تأثیر زیادی بر متابولیسم دارند. برای رفع متابولیسم کند، مهم است که چند تغییر ایجاد کنید، چه خوردن غذاهای غنی از مواد مغذی، انتخاب سبک زندگی من، یا صرفاً داشتن یک خواب خوب شبانه. بنابراین در اینجا 8 راه آسان برای رفع متابولیسم و ​​سوزاندن کا،ی اضافی آورده شده است.

راه های ساده برای رفع متابولیسم و ​​سوزاندن کا،ی اضافی

1. چای سبز بنوشید: چای سبز حاوی آنتی ا،یدان و کافئین است که باعث افزایش متابولیسم می شود. برخی از مطالعات نشان می دهد که چای سبز می تواند مصرف انرژی را تا 3-4٪ افزایش دهد. اما باید مصرف چای سبز را تنها به 2 تا 3 فنجان محدود کنید زیرا مصرف بیش از حد آن به دلیل خاصیت ادرار آور می تواند باعث کم آبی بدن شود.

2. مقدار زیادی آب بنوشید: فقط نوشیدن یک لیوان آب می تواند متابولیسم شما را تا 25 درصد برای یک ساعت افزایش دهد! اکنون می د،د که چرا همه نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز را توصیه می کنند.
3. کمی بیشتر ادویه به غذای خود اضافه کنید: ادویه های هندی که جزء اصلی همه غذاهای هندی هستند، علاوه بر طعم و مزه فوق العاده به غذاها، به فرآیند چربی سوزی کمک زیادی می کنند. کپسایسین، به ویژه، ،یبی است که در فلفل چیلی یافت می‌شود و با القای ترموژنز، متابولیسم را تسریع می‌کند، جایی که بدن چربی را به ،وان گرما می‌سوزاند و در نتیجه وزن کلی را کاهش می‌دهد. همچنین بخو،د: “8 ادویه که به سوزاندن چربی شکم کمک می کند”.
4. افزایش مصرف پروتئین: نشان داده شده است که افزایش دریافت پروتئین به طور چشمگیری متابولیسم را افزایش می دهد که باعث سوزاندن کا،ی اضافی زیادی می شود. این درشت مغذی دارای خواص ترموژنیک است، به این م،ی که بدن کا،ی بیشتری برای تجزیه پروتئین نسبت به کربوهیدرات ها و چربی ها مصرف می کند. تخم مرغ، ماهی، مرغ، توفو، پنیر دلمه، عدس و غیره. منابع خوبی از پروتئین هستند.
5. به حرکت ادامه دهید، وضعیت خود را تغییر دهید و هر 60 دقیقه یکبار از حالت نشسته بلند شوید: این یک واقعیت است که نشستن طول، مدت می تواند متابولیسم را کاهش داده و فرآیند چربی سوزی را کند کند. هر نیم ساعت یک استراحت 5 دقیقه ای (از حالت نشسته)، تغییر وضعیت حتی در حالت نشسته، و فعالیت بدنی می تواند به طور چشمگیری متابولیسم را بهبود بخشد.
6. با کاهش دما بخوابید: دمای سرد می تواند متابولیسم را تقویت کند زیرا بدن باید دمای مرکزی خود را حفظ کند و کا،ی بیشتری برای تولید گرما بسوزاند. سه نوع چربی در بدن وجود دارد: چربی بژ، قهوه ای و سفید. وقتی با ترموستات پایین می‌خوابید، چربی قهوه‌ای در بدن کا،ی بیشتری می‌سوزاند تا دمای بدن را حفظ کند، اما به یاد داشته باشید که یخ نزنید.
7. 7 ساعت بخوابید: کم خوابی می تواند بدن شما را ،اب کند، هورمون ها را از بین ببرد، سطح استرس را افزایش دهد و همچنین متابولیسم را کاهش دهد. با حداقل ۷ ساعت خواب، بدن این فرصت را دارد که هورمون ها را متعادل کند، لیپولیز را تسریع کند و همچنین متابولیسم را بهبود بخشد.
8. شاد باشید و اغلب بخندید: تحقیقات نشان داده است که فقط شاد بودن و خندیدن اغلب ضربان قلب و متابولیسم را تا 20 درصد افزایش می دهد! حتی لازم نیست با انجام این کار عرق کنید. فقط نگاه مثبت به زندگی داشته باشید و در لحظات کوچک شادی را پیدا کنید و چیزهای شگفت انگیزی را ببینید.

به طور خلاصه، متابولیسم قوی به بدن کمک می کند تا کا،ی ها را به طور موثر مصرف کند. برای کاهش وزن، حفظ کمبود کا،ی کاملا ضروری است – بنابراین غذاهای سالم بخورید، به طور منظم ورزش کنید، خوب بخوابید و سطح استرس خود را کاهش دهید. اگر می خواهید از یک رژیم لاغری خوب پیروی کنید، رژیم زیبایی راتی برای شماست که به شما کمک می کند با خوردن نوع من، غذا دچار کمبود کا،ی شوید.

8 ادویه که به سوزاندن چربی شکم کمک می کند
20 ماده غذایی که هنگام خواب چربی می سوزانند
منبع: https://makeupandbeauty.com/metabolism-burn-extra-calories/