مراقبت از پوست تابستان – وبلاگ داروهای لندنبیرون یک روز زیباست و خورشید به شما می تابد و پوست شما را تا دمای عالی گرم می کند. مانند گیاهان و حیوانات اطرافمان، ما برای زنده ماندن به خورشید نیاز داریم، اما قرار گرفتن در معرض نور خورشید جنبه تاریکی نیز دارد. قرار گرفتن طول، مدت در معرض نور خورشید، به ویژه در دوران کودکی، می تواند آسیب قابل توجهی به پوست وارد کند.

نور خورشید به ،وان اشعه ماوراء بنفش (اشعه UV) در هوا حرکت می کند. انواع مختلفی از اشعه ماوراء بنفش وجود دارد. اشعه UVA در آسیب های پوستی مانند چین و چروک و پیری زودرس پوست نقش دارد و همچنین با سرطان پوست مرتبط است. اشعه UVB در درجه اول مسئول آفتاب سوختگی است و ارتباط نزدیکی با ایجاد سرطان پوست دارد. خوشبختانه، اقداماتی وجود دارد که می تو،د برای محافظت از خود در برابر آسیب های پوستی در حین لذت بردن از نور خورشید انجام دهید. در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

• زم، را که در خارج از منزل می گذر،د، زم، که پرتوهای خورشید قوی ترین هستند، معمولاً بین ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر محدود کنید.

• به دنبال سایه باشید. یک دستورالعمل خوب برای استفاده این است که اگر سایه شما کوتاهتر از شما است، به داخل سایه بروید. نوزادان زیر شش ماه باید همیشه در سایه باشند و پوست آنها پوشیده باشد.

• از لباس محافظ و عینک آفتابی استفاده کنید. یک پیراهن آستین بلند، یک شلوار بلند و یک کلاه به محافظت از پوست شما در برابر اشعه های خورشید کمک می کند. عینک آفتابی را انتخاب کنید که 99% تا 100% اشعه UV را جذب کند تا از چشمان شما محافظت کند.

• همیشه حمل کنید ، خورشیدی در تمام طول سال، هر روز، حتی در روزهای ابری، روی هر پوستی که بیرون می روید. ضد آفتابی با طیف وسیع انتخاب کنید که هم از UVA و هم UVB محافظت کند و مطمئن شوید که فاکتور محافظتی در برابر آفتاب (SPF) 30 یا بالاتر دارد. 30 میلی لیتر (1 اونس) ، ضد آفتاب – تقریباً به اندازه ای که یک لیوان شات را پر کند – 15 تا 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن در سراسر بدن خود ،ید. اگر شنا می‌کنید یا عرق می‌کنید، هر دو ساعت یک‌بار یا هر ساعت یک‌بار ضدآفتاب را به بدن خود بزنید. اگر برای انتخاب ، ضد آفتاب به کمک نیاز دارید، تیم داروخانه داروهای لندن شما با کمال میل به شما کمک خواهد کرد.

• از بالم لب یا رژ لب حاوی ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید

• به خصوص در اطراف آب و ماسه مراقب باشید، زیرا این سطوح می توانند اشعه های خورشید را منع، کنند و خطر آفتاب سوختگی را افزایش دهند.

• از عوارض داروها آگاه باشید. برخی از داروها می توانند شما را نسبت به نور خورشید حساس تر کنند. داروسازان London Drugs شما می توانند به شما اطلاع دهند که آیا هر یک از داروهایی که مصرف می کنید می تواند این تأثیر را داشته باشد.

روتین مراقبت از پوست تابست، شما

روتین روزانه مراقبت از پوست شما باید با فصول سال تنظیم شود. با افزایش دما و افزایش رطوبت، پوست ما شروع به تولید روغن بیشتری برای محافظت از خود می کند، اما روغن می تواند به سطح پوست ب،بد و منافذ را مسدود کند و پوست را چرب کند. بسته شدن منافذ می تواند منجر به جوش های آکنه شود، شایع ترین مشکل پوستی که در تابستان رخ می دهد. صورت خود را با شستشوی صورت تمیز کننده عمیق من، با نوع پوست خود بشویید.

اگر می خواهید پوست خود را لایه برداری کنید، این کار را به آرامی انجام دهید. روشی را انتخاب کنید و تولید – محصول ساخته شده برای نوع پوست شما اگر لایه برداری به درستی انجام نشود، می تواند آسیب بیشتری نسبت به فایده داشته باشد و منجر به ش،تگی پوست یا آکنه شود. همیشه لایه برداری را با الف دنبال کنید مرطوب کننده. اگر مطمئن نیستید که لایه برداری برای شما من، است، ابتدا با داروساز، پزشک خانواده یا متخصص پوست خود صحبت کنید.

هیدراته نگه داشتن پوست در طول تابستان ضروری است. نوشیدن حدود هشت لیوان آب 250 میلی لیتری (8 اونس) در روز نیز به حفظ تعادل آب در بدن و پوست کمک می کند. بسته به فعالیت های روزانه، سلامت عمومی و میزان کافئین مصرفی ممکن است به آب کمتر یا بیشتر نیاز داشته باشید.

از یک مرطوب کننده برای محافظت از پوست خود استفاده کنید و بر اساس نوع پوست خود یکی را انتخاب کنید. به دنبال ،‌ها و لوسیون‌های بدون بو و غیر کومدون زا (که منافذ را مسدود نمی‌کند) باشید و اگر روی پوست در معرض استفاده قرار می‌گیرید، ،‌هایی را در نظر بگیرید که حاوی ضد آفتاب هستند. برای جذب بهتر، بلافاصله پس از حمام از مرطوب کننده استفاده کنید.

چشم ها و لب های خود را فراموش نکنید. عینک آفتابی با لنزهای بزرگتر می تواند به محافظت از پوست ظریف اطراف چشم در برابر اشعه های مضر خورشید کمک کند. اگر رژ لب شما محافظت SPF ندارد، یک بالم لب با محافظ SPF زیر رژ لب خود بزنید.

پاهای خود را به آرامی مالش دهید تا لایه برداری شود و از مرطوب کننده استفاده کنید و ، خورشیدی روزانه، به خصوص اگر صندل یا کفش های دم باز می پوشید.

نگران نباش !

آفتاب تابست، عرق تابستان و بویی که با آن می آید به ارمغان می آورد. خوشبختانه، اقداماتی وجود دارد که می تو،د برای به حداقل رساندن یا از بین بردن تعریق بیش از حد انجام دهید.

• به دنبال لباس هایی باشید که از پارچه های قابل تنفس ساخته شده اند تا به شما کمک کند خنک بم،د.

• مصرف غذاهای تند را محدود یا پر، کنید، زیرا آنها دمای کلی بدن را افزایش می دهند و واکنش بدن ایجاد عرق برای کمک به خنک شدن ما است.

• هیدراته بم،د. نوشیدن آب سرد به خنک ماندن بدن و کاهش تعریق کمک می کند.

• دئودورانت ها برای کمک به کنترل یا پوشاندن بو و ضد تعریق ها برای کنترل تعریق یا رطوبت به ویژه در هوای گرم مطلوب هستند. به دنبال محصولی باشید که فرمول ملایمی داشته باشد و روی پوست شما احساس خوبی داشته باشد.

اگر برای انتخاب محصولات مراقبت از پوست تابست، به کمک نیاز دارید، داروسازان و مشاوران زیبایی ما همیشه برای کمک به شما هستند.

مربوط


منبع: https://blog.londondrugs.com/32119-2