طراحی ویلا مدرن طرح تو طرح | elitarchgroup


طراحی ویلا مدرن طرح تو طرح | elitarchgroup

به دلیل نداشتن مهارت کافی در استفاده از قلم و کاغذ، نرم افزارهای معماری به کمک ما آمده اند. نورگیرها از بلوک‌ های شیشه‌ ای ساخته می شود تا انعکاس نور در ساختمان زیادتر شود. نورگیر ثابت، نورگیر تهویه ای، نورگیر لوله ای، نورگیر هرمی، نورگیر پلیمری و طاقی از انواع نورگیر می باشند.

  • پس از مشخص شدن حجم و روابط، پلان نهایی و نقشه های فاز یک و فاز دو در برنامه اتوکد ترسیم می شوند.
  • ویلاهای مدرن اغلب دارای پلان‌های مفهومی باز با دیوارهای جداکننده کمتر و اتاق‌هایی هستند که اهداف متعددی را انجام می‌دهند.
  • بنابراین عناصر طبیعی مانند درخت، سنگ و… می تواند هدف دیگری در طراحی باشد که ویلا ما بتواند با محیط جغرافیای خود همگونی داشته باشد که معمولا در سبک های سنتی و کلاسیک می توان این هدف را بسیار مهم برشمرد.

اهمیت ساخت محوطه مناسب در اطراف ویلاها، موضوع غیرقابل انکاری است. با توجه به اینکه ویلاها، غالبا برای تفریح، استراحت و اوقات فراغت مورد استفاده قرار می‌گیرند، داشتن محوطه زیبا و کاربردی عموما مورد توجه سازندگان در طراحی خانه ویلایی مدرن بوده است. طراحي ويلاي مدرن سبک و سیاق متفاوتی با ویلای کلاسیک دارد و ریشه آن را می‌توان از انتهای قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم که شروع معماری مدرن بود، دانست. در واقع با ظهور سبک مدرن در دنیای معماری، این سبک از طراحی در انواع ساختما‌ن‌ها همچون آپارتمان، ویلا و…

انواع ویلا بر اساس سبک های کشورهای مختلف

سبک نئوکلاسیک به صورت کلی بخش های بزرگی را از سبک کلاسیک الهام گرفته و جزئیات موجود را از مدرن دریافت می کنند. این کار باعث می شود تا در عین داشتن بالاترین زیبایی و شکوه بیشترین امکانات را نیز در اختیار داشته باشید. در ارزش گذاری این سبک می توانید تفاوت بسیار زیادی را نیز مشاهده کنید.

۱۰- اخذ مجوز ساخت ویلا

جهت طراحی ویلا و ساخت ویلا، ابتدا طرح ها و ایده های گوناگون، متناسب با سیستم سازه در نظر گرفته می شود. و همچنین مراحلی صورت می پذیرد که مستلزم دیدگاهها و ذهنیت های یک معمار مجرب را در خود دارد; تا طراحی ویلا که شامل فضای داخلی و بیرونی ویلا می شود زیبا و شکیل مورد پسند مشتریان واقع شود. طبیعی است که یکی از مهمترین دغدغه ها برای طراحی و ساخت ویلا هزینه تمام شده آن چاله اسانسور باشد.