جفت ارز در فارکس چیست ️ انتخاب بهترین جفت ارزها برای معامله باینری آپشن کلاب | حسینی فایننس


جفت ارز در فارکس چیست ️ انتخاب بهترین جفت ارزها برای معامله باینری آپشن کلاب | حسینی فایننس

برخلاف جفت ارز های اصلی در این جفت ارز ها در یک طرف معامله دلار آمریکا قرار ندارد. ارز هایی نظیر پوند انگلیس، یورو و ین ژاپن از پر تکرار ترین جفت ارز ها در این گروه هستند. جفت ارز هایی که بیشترین معاملات را از نظر تعداد و حجم به خود اختصاص می دهند جفت ارز های اصلی یا Major گفته می شوند. در واقع در این جفت ارز ها در یکی از طرفین معامله دلار آمریکا قرار دارد. این جفت ارز ها جزو محبوب ترین و پر استفاده ترین جفت ارز ها در بین تریدر ها و معامله گران است. جفت ارز های ماژور یا اصلی بسیار پر قدرت و نقد شوندگی بسیار بالایی دارند.

  • همچنین امکان تبدیل ارزها برای تجارت و سرمایه گذاری بین المللی را فراهم می کند.
  • به عنوان مثال زمانی که معامله‌گری جفت ارز EUR/USD را می خرد، در واقع یورو را خریداری نموده و دلار را می‌فروشد.
  • اگر کسب سود هدف نهایی شما از انجام یک معامله است باید استراتژی معاملاتی تریدر مورد بررسی کامل قرار گیرد.
  • تقریبا در هر منطقه زمانی، این بدان معناست که وقتی روز معاملاتی ایالات متحده به پایان می رسد، بازار فارکس دوباره در توکیو و هنگ کنگ آغاز می شود.

تحلیل جفت ارزهای مختلف شما را فقط گیج و خسته و در آخر دلزده می کند. جفت ارز EUR/USD به دلیل شفافیت بالا و قابل پیش بینی بودن آن از محبوبیت بالایی بین معامله گران بازار فارکس برخوردار است. پوند انگلیس در بازار فارکس با نماد اختصاری GBP شناخته می‌شود. یورو به دلیل اینکه از فلز نقره مشتق شده است، با نام Sterling نیز شناخته می‌شود. با این حال تحلیل بنیادی و تکنیکال تا جایی به شما کمک می‌کند و برای بازدهی بیشتر باید جفت ارزها را به دقت انتخاب کنید.

عرضه کل ارزدیجیتال چیست؟ و این مبلغ چه قدر است؟

دلار استرالیا در بازار فارکس با نماد اختصاری AUD شناخته می‌شود و با نام Aussie نیز معروف است. دلار آمریکا در بازار فارکس که با نماد اختصاری USD شناخته می‌شود به جهت رنگ سبز اسکناس‌هایش به نام Greenback مشهور است. به همین دلیل است که هر جفت ارز پیشنهادات و درخواست‌های خود را دارد و بسته به میزان تقاضا باید برای معامله با این جفت ارزها حق بیمه پرداخت کنید.

معرفی جفت ارز AUD/USD، همه چیز درباره جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا

جفت ارز در بازار فارکس به چه معناست؟ قبل از اینکه به مفهوم جفت ارز در بازار فارکس بپردازیم، مقدمه ای در مورد بازار https://hoseinifinance فارکس خواهیم داشت. یکی از اشتباه‌های رایج در میان فعالان این حوزه این است که تصور می‌کنند اگر یک رمز ارز را در جفت ارز مشخصی خریداری کنند، سود بیشتری خواهند کرد؛ این یک دیدگاه اشتباه است. زمانی که شما مبلغ ۱,۰۰۰ دلار، رمز ارز UNI را با استفاده از جفت ارز UNI/BTC و یا با استفاده از جفت ارز UNI/USDT خریداری می‌کنید، در نهایت شما مقدار مشخصی توکن UNI را در اختیار دارید. در جفت ارز این توکن به بیت کوین، شما با بیت کوین هزینه را می‌پردازید و در دیگری با جفت ارز تتر، اما در نهایت شما اکنون صاحب توکن یونی هستید.

مزایای ترید با جفت ارزها

اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات پیرامون این موضوع هستید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. همچنین یک وجه اشتراکی بین این جفت ارز ها وجود دارد، که یک طرف تمام این جفت ارزها، حتماً دلار آمریکا قرار دارد و یک طرف آن یک ارز پر قدرت با نقد شوندگی بالا قرار می گیرد. در صرافی آنلاین رمزینکس جفت ارزهای مختلفی وجود دارند و این جفت‌ها هم تقریباً مانند سایر جفت ارزها عمل می‌کنند، با این تفاوت که قیمت این ارزها ممکن است متفاوت‌تر باشد. معامله گران ارز، (که به عنوان سفته بازان ارز نیز شناخته می شوند) ارزها را به این امید می خرند که بتوانند در آینده آنها را با قیمت بالاتری بفروشند. در مقایسه با حجم روزانه 200 میلیارد دلاری بورس نیویورک ، بازار ارز با حجم مبادلات روزانه تقریبا 6.6 تریلیون دلاری کاملاً عظیم به نظر می رسد.