تشخیص چای اصل از تقلبی! خرید چای چای ایرانی چای آنلاین | OkChay


تشخیص چای اصل از تقلبی! خرید چای چای ایرانی چای آنلاین | OkChay

علاوه بر آن دارای مواد مغذی است که باعث بهبود عملکرد قلب، مغز، کاهش چربی و فشار خون، افزایش نشاط و کاهش خستگی، کمک به سلامت دهان و دندان و… می‌شود. چای تقلبی و نامرغوب نه تنها این مزایا را ندارد بلکه به واسطه مواد شیمایی مضر، سلامتی بدن را تهدید می‌کند. اگر می‌خواهید به تشخیص چای اصل ایرانی از نوع غیر اصل دست بزنید می‌توانید این راهکار را نیز امتحان کنید. برای اجرای این روش نیز برگه‌های چای را در درون لیوان آب سرد بیندازید و کمی تأمل کنید. از بهترین راه‌های این کار هم خرید چایاصله که ارتباط ما رو با کشاورزان به‌طور مستقیم و بی‌واسطه برقرار می‌کنه. اون موقع چای اصل ایرانی رو با کیفیت بهتر و قیمت مناسب‌تر تهیه می‌کنیم.

  • ما این آزمایش ساده برای تشخیص و شناسایی چای ایرانی و خارجی یا چای اصل از تقلبی را در تصویر زیر به شما نشان داده‌ایم.
  • و برای جلوگیری از پوسیدگی و رنگ گرفتن دندان‌ها بعد از صرف چای دهان و دندان‌هایتان را با آب بشویید.
  • را با بهترین کیفیت وقیمت مناسب به صورت آنلاین خریداری کنند.
  • اون موقع چای اصل ایرانی رو با کیفیت بهتر و قیمت مناسب‌تر تهیه می‌کنیم.
  • عسل تقلبی را چگونه بشناسیم | ملاک انتخاب عسل خوب چیست؟ | گونه‌های مختلف عسل را بشناسید ساده‌ترین…

به عنوان مثال وقتی چای سیاه خشک که از نوع مرغوب بهاره باشد را بو می‌کنید، عطر و طعم بسیار خوبی دارد. و همچنین وقتی یک مشت از آن را در دستان خود می‌فشارید، نرمی و لطافت خاصی دارد؛ در صورتیکه چای چین دوم و سوم ضمخت‌تر هستند و عطر کمتری دارند. اما بارها مشاهده کرده‌اید که چای کیسه‌ای و یا چای نمونه‌های خارجی به راحتی حتی در آب سرد هم رنگ علی چای می‌دهد. ما این آزمایش ساده برای تشخیص و شناسایی چای ایرانی و خارجی یا چای اصل از تقلبی را در تصویر زیر به شما نشان داده‌ایم. دم کشیدن و رنگ دادن چای باکیفیت و اصل زمان می‌برد اما وقتی در مدت زمان کافی (در حدود 15 الی 20 دقیقه) دم بکشد طعم، عطر و رنگ بسیار خوب و طبیعی پیدا می‌کند. این در حالی است که انواع چای تقلبی با به‌کارگیری رنگ و اسانس و رایحه مصنوعی، دارای رنگ دهی فوری و غلیظ و غیر طبیعی هستند اما نه تنها خواص چای اصل را ندارند بلکه مضر هم هستند.

تجمع مردم تهران در میدان امام حسین

چای به طور متوسط به ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد تا دم بکشد و رنگ و عطر آن آشکار شود. چای به هیچ وجه نباید تلخ باشد، رنگی هم که چای پس از دم کشیدن پیدا می‌کند، باید شفاف و درخشان باشد. بدنسازان باید اثر چای سیاه روی کورتیزول را خیلی جدی بگیرند.

چای سیاه اصل را چگونه دم کنیم؟

کار ساده و بی‌هزینه‌ای که باعث میشه تا دیگه هیچ کس قادر نباشه که نوع تقلبی چای رو به شما بفروشه. همه ما معمولا طبق عادتمون برای دم‌کردن چای، آب گرم رو همیشه آماده داریم. همانطور که در بخش اول در مورد انواع چای ایران گفته شد، چای بهاره تلخ نیست بلکه فقط مقدار کمی گس است.