آموزش صفر تا صد کاشت درخت بادام نوکاریز | nahalfa


آموزش صفر تا صد کاشت درخت بادام نوکاریز | nahalfa

در صورت عدم درمان بیماری، برگهای دیگر نیز دچار قارچ شده و در نهایت به خشکی درخت نهالستان نهال فا منجر می گردد. برای جلوگیری از بیماری قارچی، به محض دیدن برگهای سوخته مانند، آنها را از درخت بادام؛ جدا کنید. برای کاشتنهال های باداممی توانید در ماههای آبان و آذر برای اینکار اقدام کنید. نهال در طول دوره زمستان در حالت خواب فرو رفته و در فصل بهار رویش مجدد و فعالیت خود را از سر می گیرد. هنگام کاشت نهال حداقل فاصله ۶ متر از هر طرف را برای درختان رعایت کنید.

  • درمان بیماری پوکی استخوان و کم خونی با مصرف بادام سریعتر انجام می شود.
  • مجموعه نهالستان مهندس سعید قاسمی، متشکل از جوانان و متخصصان در حوزه پرورش و پیوند ارقام نهال است.
  • در تصویر زیر دو عدد سیب بادام هندی رسیده و در سمت راست تعدادی میوه جوان را مشاهده می کنید که ساقه آن ها هنوز متورم نشده است.
  • بادام آی درختی است با عادت تولید اسپور و نوع باروری آن با ارقام مشابه دیگر همخوانی ندارد.

نهالستان نوین گردو بزرگترین مرکز فروش و عرضه نهال در سراسر ایران است.تمامی نهال بادام پیوندی و اصلاح شده – دیرگل – زودرس و.. را با کارت سلامت ارائه می دهد.می توانید تمامی نهال ها را با ضمانت بازگشت وجه و گارانتی اصالت خریداری نمایید. خرید نهال بادام جزو فاکتورهای بسیار مهمی است که اگر باغداران با توجه به یکسری از عوامل آنها را انتخاب نکنند در نهایت شاهد عملکرد خوبی از درختان خود نخواهند بود. نهال بادام دیرگل حدود 6 متر تا 8 متر ارتفاع پیدا می کند که می توان با حذف شاخ و برگ ها اضافه به وسیله هرس کردن قد آن را کوتاه تر کرد.

چرا نهال بادام بکاریم ؟!

جهت محصول دهی درخت بادام دمای بیست الی بیست و پنج درجه مناسب است. هر نوع نهال بادام ویژگی های خاص خود را دارد و برای یک منطقه خاص آب و هوایی مناسب است. از طرف دیگر ، میزان باردهی ، شکل میوه ، کشت و مراقبت از ارقام مختلف با یکدیگر متفاوت است. برای خرید نهال بادام می توانید بیش از 24 نوع نهال اصلی و معروف را از نهال غرب خریداری کنید. مغز بادام یکی از مغذی ترین و مغذی ترین آجیل ها است. درخت بادام در انواع خاکها و شرایط آب و هوایی یک درخت مقاوم و قابل کشت محسوب می شود.

کاشت نهال بادام:

غالباً در سطح فوقانی برگ لکه های قرمز یا قهوه ای رنگی به ظهور می رسد که در مقابل لکه های سفید سطح زیرین قرار دارند . در اواخر شهریور ماه روی قشر سفید سطح زیرین برگ نقطه های سیاه رنگی ظاهر می شوند که اندام جنسی قارچ است . در مبارزه ی شیمیایی از سموم فسفره مانند گامگسان، دی کلروفون ، فسفامیدون (برای حشره ی کامل ) و یا نواکرون ،فسفامیدون (بر علیه تخم لارو ) استفاده می شود.

قیمت نهال بادام ؛ در این رقم بسیار مناسب و ارزان است. یکی از گونه های قوی و بارور این نهال بادام است که به طور گسترده در منطقه آذرشهر کشت می شود. از ویژگی های این درخت بادام گل دیررس و مقاومت خوب آن در برابر سرمای بهاره است. پوست بادام آن نیمه کاغذی و دانه آن از کیفیت مطلوبی برخوردار است و درصد دوقلو آن پایین است.قیمت نهال بادام ارزان است. خاستگاه نهال بادام آذر ایران بوده و کشت آن نسبتا آسان است.